Tehotenstvo

Čo je tehotenstvo?

Nie je to choroba, je to naozaj len iný stav, v ktorom sa žena nachádza. Zrazu sa nestará len o seba, ale musí začať myslieť aj na potreby svojho, ešte nenarodeného bábätka . Ak sa vám zdá že sa mení, možno máte pravdu. Áno mení sa. Ale na prekrásnu bytosť, ktorá nosí pod srdcom svoje dieťa. Mení sa na matku.

Som tehotná?

Ranné nevoľnosti, mdloby, pálenie záhy, časté močenie, precitlivenosť, plačlivosť a náladovosť.  Toto patrí medzi hlavné príznaky tehotenstva. A samozrejme nesmieme zabudnúť na ten najdôležitejší. Vymeškanie menštruácie. Ak máte podozrenie, že by ste mohli byť v druhom stave skúste si zakúpiť tehotenský test. Ten vaše obavy potvrdí, alebo vyvráti. Ak sa potvrdia, neodkladne navštívte svojho gynekológa.  Od neho sa už pravdepodobne budete vracať s tehotenskou knižkou.

Tehotenská kalkulačka – termín pôrodu

Termín pôrodu si môže každá mamina vypočítať, aj keď nepozná presný dátum počatia. Od prvého dňa poslednej menštruácie si odpočíta 3 mesiace a pripočíta 7 dní. Dostane tým predpokladaný deň pôrodu.  Ale ľahšie to budete mať na tehotenskej kalkulačke. Tá vám po ľahkom zadaní hneď vyráta deň, kedy by malo vaše bábätko ležať vo vašom náručí.  Tehotenské kalkulačky, ale slúžia na viac. Vedia presne určiť vaše plodné a neplodné dni, či dokonca presný dátum nasledujúcej menštruácie. Aj preto ich využívajú nielen nastávajúce mamičky.

 Pripravte sa na zmenu šatníka

Ale okrem tehotenskej kalkulačky, by ste sa mali pripraviť aj na niečo iné. Aby malo vaše dieťatko dostatok miesta musí sa vaše bruško zväčšovať. A taktiež aj prsníky sa pripravujú na dojčenie. Vtedy sa musíte zamyslieť nad zmenou šatníka. Tehotenské oblečenie je dnes samozrejmosťou. Nájdete ho kvalitne spracované a z prvotriednych materiálov. V takomto sa bude každá nastávajúca mamička cítiť pohodlne. A to je pre správny vývin dieťaťa to najdôležitejšie.

  • Hide